Главная Софья Мотовилова Виктор Кондырев Александр Немец Благодарности Контакты


Биография
Адреса
Хроника жизни
Семья
Произведения
Библиография
1941—1945
Сталинград
Бабий Яр
«Турист с тросточкой»
Дом Турбиных
«Радио Свобода»
Письма
Документы
Фотографии
Рисунки
Экранизации
Инсценировки
Аудио
Видеоканал
Воспоминания
Круг друзей ВПН: именной указатель
Похороны ВПН
Могила ВПН
Могилы близких
Память
Стихи о ВПН
Статьи о ВПН
Фильмы о ВПН
ВПН в изобр. искусстве
ВПН с улыбкой
Поддержите сайт


Твори Вiктора Некрасова

Моя робота над повістю «В окопах Сталінграда»

Стаття

Газета «Радянське мистецтво»,
18 червня 1947 р., № 25 (115), стр. 2





Стор. 2



Думка написати повість про Сталінград народилась у мене ще в армії. Народилась, правда, не в самому Сталінграді — там просто не було часу про це думати, — а через рік, в резерві, незадовго до початку Нікопольської операції. Але в резерві мені удалося написати тільки шість сторінок. Почався наступ. Знову за писання удалося взятися тільки через півтора роки — в Київському Окружному госпіталі, наприкінці 1944 року.
Записок і щоденників ніяких на фронті я, звичайно, не вів. Зробив спробу ще з самого початку війни, але мені здалося це заняття нудним та марним, і я кинув.
Персонажі повісті в основному взяті з життя — хоч із деякими з них доля стикнула мене вже після Сталінграда. Прізвища, звичайно, змінено. Тільки Валега-ординарець зберіг у повісті своє справжнє прізвище. Я зробив це навмисне. Влітку 1944 року він був поранений десь на Віслі, потрапив у госпіталь і сліди його загубились. Може моя повість потрапить коли-небудь йому в руки і допоможе нам налагодити перерваний зв'язок... Я був би цьому і дуже радий.
З прототипом мого Чумака я після боїв на Дінці лежав три місяці у бакинському госпіталі, потім ми потрапили в різні частини, обмінялися кількома листами і зв'язок обірвався. Де він зараз, чи живий, — я не знаю. Лисогор до останнього часу був в окупаційних військах у Німеччині. Де він зараз — також не знаю. Доля Ширяєва і Фарбера мені теж невідома. Сєдих, здається, став лейтенантом і воював у Маньчжурії, Ігор же Свідерській — взагалі персонаж наполовину вигаданий, наполовину збірний... Ось і все, що я знаю про героїв своєї книги.


* * *

Зараз я працюю над п'єсою. До війни я досить довгий час працював у театрі. Полюбив його. Ось і захотілося спробувати свої сили в цьому, на мій погляд, найважчому літературному жанрі.
Тема п'єси... Важко сказати. В загальних рисах — це п'єса про тих же офіцерів, що і «В окопах Сталінграда», тільки без погонів.

Віктор НЕКРАСОВ,
лауреат Сталінської премії.




  • Виктор Некрасов «В окопах Сталинграда»


  • 2014—2024 © Международный интернет-проект «Сайт памяти Виктора Некрасова»
    При полном или частичном использовании материалов ссылка на
    www.nekrassov-viktor.com обязательна.
    © Viсtor Kondyrev Фотоматериалы для проекта любезно переданы В. Л. Кондыревым.
    Flag Counter